Częste pytania

Poniżej znajdują się przygotowane przez nas odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące przeprowadzania zakupów w naszym sklepie. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, z chęcią odpowiemy.

Z jakich materiałów szyte są produkty CottonKite?

Produkty CottonKite zostały wykonane z naturalnych materiałów, które gwarantują optymalną cyrkulację powietrza oraz są bezpieczne dla delikatnej skóry noworodka: wiskozy bambusowej i weluru. To połączenie tkanin daje poczucie ciepła, ale nie doprowadzi do przegrzania.

Czy produkt zmienia kształt po praniu?

Nie. Pomimo tego, że produkty CottonKite są wykonane z naturalnych materiałów, które są bardziej plastyczne od ich sztucznych odpowiedników, to zachowują swój kształt po praniu oraz w trakcie długotrwałego użytkowania. Jest to możliwe dzięki zastosowanej technologii wzmocnienia krawędzi.

Czy materiał może uczulać wrażliwą skórę dziecka?

Wszystkie nasze tkaniny i dzianiny posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX ® w klasie I co oznacza maksymalne bezpieczeństwo dla najbardziej wymagających i wrażliwych konsumentów, czyli noworodków i niemowląt.

Jaka jest grubość śpiworka CottonKite?

Grubość naszych śpiworków to 2,5 TOG co oznacza, że są produktem całorocznym do temperatur w zakresie 15-21°C

Czy śpiworek posiada dwustronny suwak?

Tak, nasze śpiworki mają wszyty dwustronny suwak. Dzięki tego można bez problemu zmienić pieluszkę dziecku, bez konieczności wyjmowania go ze śpiworka. Suwak jest bardzo cichy, płynnie i z lekkością przesuwa się po ząbkach – jego praca nie obudzi dziecka. Zabezpieczony specjalną wypustką.

Na jaką porę roku przeznaczony jest kocyk?

Kocyk CottonKite jest produktem całorocznym. Uszyty z dwóch warstw materiałów: wiskozy bambusowej oraz weluru. Świetnie sprawdzi się latem jako lekka kołderka ( produkt nie posiada wypełnienia) Wiskoza bambusowa ma działanie termoregulujące: latem materiał ma temperaturę niższą o 2-3ºC w stosunku do otoczenia, a zimą wyższą. Warstwa welurowa sprawia, że kocyk przyjemnie ogrzewa w chłodniejsze dni.

Czy prześcieradło jest nieprzemakalne?

Nie. Naszym priorytetem jest zapewnienie dziecku maksymalnego komfortu dlatego nasze prześcieradła nie posiadają warstwy nieprzemakalnej, która zaburzałaby cyrkulację powietrza.