Droga Mamo,

Nadszedł moment, kiedy szukasz dla swojego Maleństwa wszystkiego, co najlepsze. Masz świadomość, że noworodek potrzebuje wsparcia, czułości, ale też rozważnie wybranych produktów pielęgnacyjnych. Dobrze trafiłaś, ponieważ w CottonKite tworzymy z troski o Twoje dziecko.


MADE WITH CARE

Nasze motto obrazuje cały proces funkcjonowania marki. Została ona stworzona z miłości do dzieci oraz troski o ich komfort, bezpieczeństwo i wygodę. 

Kiedy dziecko przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe, inne, nieznane. Dźwięki są wyraźniejsze, światło ostrzejsze, a temperatura zdecydowanie inna niż ta sprzed narodzin. To niemałe wyzwanie dla Maleństwa, które ma jeszcze niedojrzały system termoregulacji. Osobiste doświadczenia i obserwacja potrzeb Mam, zainspirowały właścicielkę CottonKite do stworzenia innowacyjnego produktu, który sprawiłby, aby pierwsze tygodnie na świecie były jak najbardziej komfortowe dla noworodka. Tak powstał rożek CottonKite – produkt, od którego zaczęła się historia marki. Jego unikatowy kształt oraz materiały, z których jest wykonany, umożliwiają utrzymanie optymalnej temperatury ciała i zapewniają poczucie stabilnego, błogiego otulenia. Forma rożka podlega ochronie patentowej.


Nasze tkaniny

Produkty CottonKite wykonane są z naturalnych materiałów: wiskozy bambusowej oraz weluru. 

Bambus jest szybko rosnącą rośliną, uprawianą bez nawozów i pestycydów, co daje doskonały, naturalny surowiec do produkcji przyjaznych dla ludzi tkanin. Wiskoza bambusowa ma właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, termoregulujące, dobrze chłonie wodę, a także zachowuje miękkość po wielu praniach. To niezwykle ważne cechy tkaniny, która ma bezpośredni kontakt z delikatną skórą noworodka. Welur jest dzianiną wykonaną z bawełny z niewielką domieszką poliestru, dzięki czemu jest nie tylko przyjemna dla skóry, antyalergiczna, ale też wytrzymała i odporna na uszkodzenia.

Wszystkie nasze tkaniny i dzianiny posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX ® w klasie I co oznacza maksymalne bezpieczeństwo dla najbardziej wymagających i wrażliwych konsumentów, czyli noworodków i niemowląt.


Nasze wzory

Printy, które znajdują się na tkaninach CottonKite, to unikatowe kompozycje objęte ochroną prawnoautorską. Kolory oraz wzory zostały zaprojektowane tak, aby stymulowały rozwój dziecka poprzez rozbudzenie ciekawości do poznawania najbliższego otoczenia.


Gdzie szyjemy?

Produkty CottonKite zostały zaprojektowane oraz uszyte, z najwyższą starannością, w Polsce.

Wszystkie komponenty, z których wykonane są nasze artykuły, zostały wyprodukowane w Polsce – wspieramy polskich producentów.

CottonKite to gwarancja produktów najwyższej jakości w unikatowym wydaniu. 


Made with Care | CottonKite