Wiskoza bambusowa – idealny materiał dla noworodków i niemowląt


Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego wymaga nadzwyczajnej i permanentnej troski. Powinna mieć kontakt z naturalnymi i bezpiecznymi materiałami.

Taką tkaniną jest wiskoza bambusowa, która dodatkowo jest delikatna i niezwykle przyjemna w dotyku, co ma bezpośrednie przełożenie na komfort otulonego nią dziecka. Wiskoza bambusowa jest także batrdzo wytrzymała - zapewni długi okres wysokiej jakości użytkowania. To istotna cecha materiału, z którego są wykonane produkty wymagające częstego prania.


Charakterystyka wiskozy bambusowej:


Naturalny, ekologiczny materiał

Bambus to roślina uprawiana bez dodatku toksycznych substancji. Rośnie bardzo szybko, dlatego nie stosuje się w jej uprawie nawozów. Roślina jest odporna na szkodniki dlatego nie wymaga stosowania pestycydów.

To naturalny surowiec, spełniający oczekiwania najbardziej wymagających rodziców, w tym wegan i osób, dbających o środowisko.


Optymalny cyrkulacja powietrza

Wiskoza bambusowa ma właściwości termoregulacyjne: latem otula ale nie przegrzewa, a zimą zapewnia ciepło. Działanie antygrzybiczne, antybakteryjne, antyalergiczne

W pędzie bambusa znajduje się składnik (Bamboo Kun), chroniący roślinę przed bakteriami i pleśniami, a badania potwierdziły, że materiał ma te same właściwości.

Eliminuje do 70% mikroorganizmów – nawet do 50 prań. Tkanina posiada właściwości antystatyczne – nie przyciąga kurzu oraz nie gromadzi roztoczy. 


Ochrona skóry wrażliwej

Wiskoza bambusowa jest bezpieczna dla skóry – nie podrażnia i nie wywołuje alergii. Polecana dla noworodków i niemowląt z tendencjami do odparzeń, AZS lub uczuleniami – ma właściwości kojące. 


Wysoka odporność na plamy

Świeże zabrudzenie wystarczy zamoczyć w chłodnej wodzie – można je usunąć podczas ręcznej przepierki bez użycia detergentów.


Doskonała absorbcja wilgoci

Włókno bambusowe chłonie wilgoć o 60% efektywniej niż bawełna dlatego materiał idealnie sprawdza się w wyrobach pościelowych.

Liczne zalety wiskozy bambusowej sprawiają, że jest ona idealną tkaniną do produkcji tekstyliów dla noworodków i niemowląt.